Přesun na 5.11. JOE LYNN TURNER

25.04.2020

Start:19:00

Pořadatel:Angel Rebels - music agency

Předprodeje:

ticket-art.cz

Československá rock metalová tour americké legendy JOE LYNN TURNERA, majitele zlatého hlasu, bývalého frontmana kapel Deep Purple a Rainbow.

Joe Lynn Turner vystoupí za doprovodu osobní kapely, složené ze švédských metalových mágů, kteří jsou jinak páteří skvělé kapely Dynazty.

Předkapelou na celé tour bude vynikající česká kapela John Wolfhooker, kterou tuzemským fanouškům netřeba zdlouhavě představovat.
V kariéře, která trvá téměř 40 let a zahrnuje více než 60 účastí na sólových nebo skupinových albech, zůstává Joe Lynn Turner jedním z nejosobitějších, nejušlechtilejších a nejvýraznějších rockových zpěváků.

V roce 1976 si JLT zakusil první národní úspěchy se skupinou Fandango, jejíž hudební styl lze popsat jako eklektická směsice R&B, popu, country, jazzu a melodického rocku. Turner zpíval a hrál na kytaru na všech čtyřech albech skupiny. Fandango cestovalo s mnoha umělci včetně Allman Brothers, The Marshall Tucker Band, The Beach Boys a Billy Joel.

Po rozdělení Fandanga, v prvním ze dvou neuvěřitelných zvratů osudu, přijal Joe Lynn Turner telefonní hovor od legendárního kytaristy Ritchieho Blackmora. Turnerova práce s Fandangem ho přivedla na konkurz, kde byl Blackmore tak ohromen, že okamžitě zařadil Joeho do kapely Rainbow, kterou založil poté, co opustil Deep Purple. Je ironií, že Joe strávil svá formující léta zpíváním písní Deep Purple a nyní se ocitl v čele skupiny se dvěma bývalými členy Deep Purple: Ritchie Blackmore a Roger Glover.

Kapela Rainbow, ačkoliv byla velmi populární v Evropě a Japonsku, tak v USA nedosahovala stejné úrovně popularity. Právě Turnerova práce pomohla katapultovat skupinu na novou úroveň úspěchu. Několik skladeb dosáhlo v žebříčku rockových rádií na TOP 20. Skladba „Stone Cold“ byl na prvním místě v žebříčku 40 nejpopulárnějších rozhlasových hitů a inovativní videa kapely byla často vysílána na MTV.

V roce 1984 se Blackmore znovu spojil s Deep Purple, což dalo Turnerovi svobodu pracovat na jeho prvním sólovém albu, “Rescue You”, kterou produkoval Roy Thomas Baker, známý pro jeho práci s Queen a The Cars.
Turner také prokázal svou univerzálnost spoluprací s různými umělci, včetně Billy Joela, Cher, Michaela Boltona, Micka Jonesa (cizince), Johna Waiteho (The Babys).

V roce 1987 se JLT stal členem Yngwie Malsteen’s Rising Force. Jejich spojení vyústilo v „Odyssey,“ komerčně nejúspěšnější album pro Malmsteen v celé jejich historii. Následné světové turné podtrhlo deset „vyprodaných“ koncertů v Rusku, ze kterých vzniklo album a video „Trial By Fire: Live in Leningrad“.

V zimě 1989 potřebovali Ritchie Blackmore a Deep Purple najít vedoucího zpěváka, který by nahradil Iana Gillana. Zvažovali několik významných zpěváků. Ve druhém ironickém zvratu osudu byl Turner pozván na konkurz a ocitl se v čele jedné z hlavních kapel, kterými byl ovlivněn jako teenager! Vydali album „Slaves and Masters“ a zahájili rozsáhlé světové turné během války v zálivu. Zatímco mnoho kapel zrušilo své zájezdy, z obavy cestovat v těchto turbulentních dobách, Deep Purple a JLT pokračovali dál. Turner napsal a nazpíval několik skladeb pro následné album, které nebylo nikdy oficiálně vydáno. Každopádně k dnešnímu dni Blackmore stále tvrdí, že vydané „Slaves and Masters“ je jeho nejoblíbenějším Deep Purple LP.

Turnerova nesmírně úspěšná kariéra pokračovala samozřejmě i dále po té, co opustil Deep Purple a pokračuje dodnes. Mimo jiné JLT například obdržel status kulturního ambasadora Bulharska, byl zařazen do seznamu rockových legend, oceněn jako posel míru a také získal cenu Muž se zlatý hlasem, udělenou v Peru.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru
a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.