Aaron Parks Little Big & Shai Maestro Trio

17.11.2019

Start:19:30

Pořadatel:Jazzfestbrno

Předprodeje:

ticketmaster.cz

Aaron Parks Little Big (US)

Pianista a klávesista Aaron Parks vydal svoje debutové album Invisible Cinema u prestižního labelu Blue Note ve svých 25 letech. Předtím se podílel na třech albech Terence Blancharda u stejného vydavatele, a tak nebylo divu, že i první jeho sólové CD bylo velmi dobře přijato. Kritikové BBC jej vyhlásili jako jedno z nejlepších alb roku 2008 a časopis Jazz Times jej oslavoval jako „nového jazzového vizionáře“. Také ostatní počiny Aarona Parkse byly velmi úspěšné a vydal například dvě alba pro ECM: jedno zcela sólové a druhé v triu s Benem Streetem a Billym Hartem.
V průběhu své kariéry spolupracoval Aaron Parks s mnoha zvučnými jmény světové hudby, jakými jsou Kurt Rosenwinkel, Dhafer Youssef, Gretchen Parlato, Marcus Miller a mnoho dalších. Také je zakládajícím členem kapely James Farm společně s Joshuou Redmanem, Mattem Penmanem a Ericem Harlandem.
Kapela Little Big je jakýmsi logickým pokračováním trajektorie vedoucí již od prvního alba Invisible Cinema směrem k současnému, melodickému psaní témat s moderními rytmy a zvukovými možnostmi elektroniky. Kytarista Greg Tuohey, basista DJ Ginyard a bubeník Tommy Crane vkládají do hudby Aarona Parkse své zkušenosti nejen z jazzu, ale i z elektronické hudby, R&B, indie popu, alternativního country a vzniká tak originální a živoucí hudba, která zaujímá diváky po celém světě.

 

Shai Maestro Trio (IL, PE)

Izraelský pianista Shai Maestro začal hrát na klavír ve věku pěti let a jazzovou hudbou byl poprvé okouzlen, když mu bylo osm. Zaujala ho totiž nahrávka Gershwin Songbook od Oscara Petersona. Od chvíle, kdy se Shai poprvé dotknul klaviatury, se postupně proměnil z nadaného dítěte přes vyhledávaného spoluhráče až k sdělnému lídrovi vlastních projektů.
V roce 2011 odešel Maestro z kapely proslulého Avishaie Cohena a zvolil si vlastní cestu jako kapelník, skladatel a aranžér. Shai Maestro Trio si vydobylo úspěch u publika v proslulých newyorských klubech i jinde ve světě a vydalo čtyři velmi oceňované nahrávky – Shai Maestro Trio, The Road to Ithaca, Untold Stories a The Stone Skipper. Nyní Shai Maestro přijíždí do Brna, své oblíbené destinace, představit svoje nové album The Dream Thief, které vydal na prestižním labelu ECM. Magazín Jazz Thing například přirovnává Maestrovu novinku k nejlepším nahrávkám legendárního pianisty Keitha Jaretta. Výrazný vliv na výslednou podobu desky mají i tradiční Maestrův souputník peruánsky kontrabasista Jorge Roeder a nový člen tria izraelský bubeník Ofri Nehemya. The Dream Thief se dotýká i aktuálních společenských témat a v jedné ze skladeb zaznívá v pozadí i úryvky z proslovu Baracka Obamy po střelbě na jedné z amerických vysokých škol. „Myslím, že když umělci mají k dispozici pódium, je jejich povinností hovořit o světě, v kterém žijeme. Pro mě je to způsob odporu vůči tomu dnešnímu strašnému „normálnu“,“ říká Maestro.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru
a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.