Barbora Poláková

14.11.2023

Start:20:00

Pořadatel:Sono Records

Předprodeje:

goout.cz

Album ON/OFF je třetí studiovou nahrávkou Barbory Polákové. Obsahuje třináct skladeb a přizvala na něj hned několik hostů. Je mezi nimi Jan Cina, Marek Adamczyk nebo Ben Cristovao. Album představí Bára Poláková živě v rámci klubového turné v listopadu a prosinci, a to celkem v pěti městech.

Nahrávka ON/OFF přichází po pěti letech od zatím posledního alba ZE.MĚ. Přináší s sebou silné spojení hned tří producentů. Jedním z nich se stal David Hlaváč, který tvoří s Bárou autorské duo už od jejího prvního alba, dalším Jan P. Muchow, který produkoval obě předchozí desky a poprvé se Bára pracovně setkala s producentem Filipem Jelínkem. “Každý z kluků je úplně jiný, každý jinak pracuje. Honza ovládá magii a kouzlo elektroniky a Filip zase magii lehkosti rytmu jako takového, kromě toho, že u nás neznám nikoho, kdo umí napsat tak geniální aranže pro dechy. Všichni tři jsou extrémně empatičtí a umí pracovat se svým egem tak, aby byla práce radostná a tvůrčí. A o to tak nějak, myslím, nejvíc jde,“ vysvětluje ke spolupráci s uvedenými producenty Bára.

 

Skladby nového alba představí Bára Poláková naživo se svou kapelou v rámci klubového turné, které je v plánu na konci letošního roku. Má celkem pět zastávek, a to: 3. 11. Pardubice (Žlutý pes), 7.11. Praha (Lucerna Music Bar), 10.11. Plzeň (Buena Vista), 14.11. Brno (SONO) a 1.12. Olomouc (S-Klub). Na vybraných zastávkách turné vystoupí i hosté, kteří jsou na albu, a to Marek Adamczyk, Jan Cina a Ben Cristovao.

S Janem Cinou a Markem Adamczykem vznikl roztančený singl DESE. Oba hostují také v další skladbě z alba, která nese název A-E-I-O-U. “Marek s Honzíkem jsou moji kamarádi. Posledních pár let vlastně úplně ti nejbližší. Takže to, že jsou tady na našem mimi, je vlastně logické, doplňuje k zapojení obou Bára.

Ben Cristovao je zase hostem ve skladbě Oplatka. Ke spolupráci s ním Bára říká: “Napsala jsem Oplatku asi před rokem a přála si přizvat nějakýho kluka. Dva měsíce jsem rozmýšlela, koho oslovím. Přemýšlela jsem, jestli je to vážně Ben, jestli se k němu písnička hodí, jestli ho bude bavit. Jsem strašně ráda, že do toho šel. Napsal si naprosto skvělý text a bombasticky to nazpíval. Je to jediná písnička z alba, kterou si pustím jen tak v autě. Má úplně speciální auru.“

 

Album ON/OFF vyšlo 26. května 2023 prostřednictvím digitální distribuce u Championship Music. V brzké době ji doplní i fyzické nosiče, konkrétně vinyly, CD a audio kazety.

 

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru
a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.