JazzFestBrno: Béla Fleck

15.02.2024

Start:17:00

Pořadatel:Jazzfestbrno

Předprodeje:

goout.cz

Tento pětašedesátiletý patnáctinásobný držitel Grammy (a třicet šestkrát nominovaný) patří mezi nejvýznamnější hudebníky současnosti a je bezesporu největší hvězdou svého nástroje.

Spolupracoval s mnoha umělci z celého světa i napříč žánry, od amerického jazzmana Chicka Corey přes irského bluesrockera Roryho Gallaghera až po řadu představitelů world music z Indie či Afriky. V Brně Béla Fleck představí naživo v doprovodu své kapely složené z dalších mistrovských, o generaci mladších, hudebníků album My Bluegrass Heart, které vyšlo v roce 2021.

V živé podobě projektu My Bluegrass Heart, který Béla Fleck v roce 2024 přiveze do Brna, se představí po klasikově boku právě většinou zástupci oné mladší generace. A to jak těch, kteří se přímo v rolích hostů na albu podíleli, jako je brilantní houslista Michael Cleveland, hvězdná mandolinistka Sierra Hull nebo kytarista Bryan Sutton, tak další hudebníci, kteří patří k absolutním současným profesionálům, schopným skvěle zahrát prakticky na kterýkoli nástroj z bluegrassové rodiny, Justin Moses a Mark Schatz.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru
a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.