Formidable! Aznavour

16.06.2022

Start:19:30

Pořadatel:Brnokoncert

Předprodeje:

goout.cz

Koncert byl přesunut z původního termínu 27.5.2020 na leden 2021, vzhledem k vývoji epidemie turné přeloženo na červen 2022, vstupenky zůstávají v platnosti.

 

Milovníci francouzského šansonu, zbystřete! Do Česka přijíždí další představení z dílny Directo Productions. Po Édith The Show se zpěvačkou Jil Aigrot a Paris The Show či Piaf The Show se zpěvačkou Anne Carrere bude v české premiéře uvedeno Formidable! Aznavour oslavující život a dílo Charlese Aznavoura. Jeho nesmrtelné písně rozezní sál brněnského Sono Centra a pražského Divadla Hybernia. Předprodej vstupenek byl spuštěn v sítích Ticketmaster, Ticketportal a pomocí služby Goout.

Formidable! Aznavour vypráví skrze kultovní písně příběh života slavného šansoniéra a vezme nás zpět do doby nezapomenutelné „La Bohême“. Zpěvák, skladatel a herec arménského původu Charles Aznavour bývá označován za „francouzského Franka Sinatru“, a poté, co Frank Sinatra zemřel, byl Aznavour považován za posledního z tzv. „Velkých“.

Během své 70 let dlouhé kariéry Charles Aznavour napsal více než 800 a nahrál více než 1200 písní. Zpíval v mnoha jazycích a na svém kontě měl více než 180 miliónů prodaných desek celosvětově. Je proto právem považován za jednu z největších hudebních legend naší doby. Ostatně v anketě stanice CNN byl Charles Aznavour v roce 1998 zvolen za Největšího umělce století. V hlasování získal 18 % lid a předčil tak i Elvise Presleyho nebo Boba Dylana. Kromě hudební scény se pohyboval v oblasti filmu – zahrál si ve více než šesti desítkách filmů.

Obsazení:
Jules Grison (zpěv)
Béatrice Guiffray (housle)
Benoit Pierron (bubny, perkuse)
Fredéric Viale (harmonika)
Philippe Villa (piano)
Sophie Desvergnes (basa)

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru
a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.