Přesunuto na 18.5.2021: Lipa & Andršt Blues Band + Prak

03.11.2020

Start:20:00

Pořadatel:Sono Records

Předprodeje:

goout.cz

V roce 1981 založil kytarista Luboš Andršt spolu se zpěvákem Peterem Lipou kapelu Luboš Andršt Blues Band. V první sestavě se objevili ještě Vladimír „Guma“ Kulhánek (baskytara), Jan Kubík (saxofon), Ondřej Konrád (foukací harmonika) a Jaromír Helešic (bicí).
Obsazení skupiny se mnohokrát měnilo. Za zmínku stojí fakt, že ve skupině v letech 1990–1994 působil německý bluesman Ignaz Netzer. Neznámější deska Luboš Andršt Blues Bandu se jmenuje Blues z lipového dřeva (1984).
V Brně Luboš Andršt Blues Band vystoupí v sestavě: Peter Lipa (zpěv), Luboš Andršt (kytara), Vladimír „Guma“ Kulhánek (baskytara), Jan Holeček (hammond), Ondřej Konrád (foukací harmonika) a Pavel Razím (bicí).

 

Skupina PRAK byla založena v průběhu roku 2019, poté, co se rozpadla formace T4, rozhodli se tři její bývalý členové Stanislav „Klásek“ Kubeš (kytara), Vladimír „Guma“ Kulhánek (baskytara) a Martin Kopřiva (bicí) pokračovat ve společné práci.

Založili kapelu PRAK, v níž se nejprve objevil zpěvák a klávesista Pavel Bohatý. Ten ale z důvodu velkého pracovního vytížení musel sestavu opustit a začátkem letošního roku ho nahradil Jan Holeček, známý ze svého působení v Livin Free, Energitu, v nichž se setkává s Gumou Kulhánkem. Není bez zajímavosti, že PRAK je první skupinou, v níž Holeček zpívá převážně česky.

Repertoár PRAKu je založen na autorských písních, které Klásek a Guma složili během celé své kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit například na takové hity jako: Město z peřin, Za vodou, Jako koni, Stále dál, či Jsem prý blázen jen a mnohé další. Dále kapela hraje například bluesový standard Stormy Monday. Proslýchá se také, že jednotlivý členové chystají nové písničky.

Koncerty PRAKu slibují jedinečný zážitek, ve kterém se snoubí léty prověřená zkušenost ostřílených matadorů Kubeše a Kulhánka, dravost mladého energického bubeníka Martina Kopřivy a unikátní zpěv Jana Holečka.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru
a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.