Incognito / Groove Brno

18.11.2019

Start:20:00

Pořadatel:Groove Brno

Předprodeje:

goout.cz

Již minulý rok festival dokázal, že groove, jazz a funky má v jihomoravské metropoli své silné zastoupení a věrné fanoušky. Letošní line-up bude ještě o poznání roztančenější. Kralovat festivalovému programu budou ženy a kapely, které dlouhé roky spolupracovaly s Princem.

Nejpočetnější kapela, která zavítá na podzim do Brna, letos oslaví 40 let na hudební scéně. Pravý nefalšovaný soul z Londýna – to jsou Incognito. Zakládající jednotkou a stavebním kamenem formace je Jean-Paul “Bluey” Maunick. Ten tvrdí, že se jeho život změnil v den, kdy objevil Stevie Wondera, Earth, Wind & Fire, Marvina Gaye a Kool and the Gang. Ovšem největším impulzem a převratem v jeho hudební kariéře byly londýnské kapely Gonzalez a F.B.I., se kterými se setkal osobně. Cesta začínající kapely nebyla snadná. Zejména proto, že se snažili v 80. letech, kdy Anglii ovládal underground, prosadit muziku plnou afrických rytmů, dechů a temperamentních melodií.
Tvrdou pílí si však své postavení na hudební scéně vydobyli a již 40 let jsou její nedílnou součástí. Jejich cesty se navíc zkřížily například s Georgem Bensonem, Stevie Wonderem, Al McKayem z Earth, Wind & Fire, Chaka Khan, Philipem Baileym, Jocelyn Brownem, Georgem Dukem, Al Jarreaum, Marcusem Millerem, Paul Wellerem či Maxi Priestem.
Během čtyřiceti leté existence se v kapele vystřídalo přes 100 členů, kteří stále aktivně hrají a doprovází světové hvězdy.
Incognito na svém kontě mají 17 studiových alb, 5 kompilací, 3 live alba a nespočet singlů, které výrazně uspěly nejen v UK, ale také Irsku, Německu, USA či Švédsku. Podle umístění v rádiových music charts se za nejúspěšnější považuje skladba Aways There s hostující Jocelyn Brown.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru
a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.