MALINA BROTHERS & CHARLIE McCOY (USA) & KATEŘINA GARCÍA

24.04.2019

Start:19:00

Pořadatel:Malina Brothers

Předprodeje:

goout.cz

Bratři Malinové, banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista Josef, se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku (Spirituál kvintet). Za několik dekád se objevili jako hudebníci či producenti snad na všech důležitých albech tohoto žánru u nás. Mj. spolupracovali s Robertem Křesťanem, Pavlem Bobkem, Věrou Martinovou, Wabim Daňkem aj. Mají za sebou několik koncertů v USA, natočili tři řadová CD a chystají vydání DVD se zpěvníkem k deseti letům existence skupiny. Exkluzivního koncertu v brněnském SONO Centru se zúčastní dva významní hosté, Charlie McCoy a Kateřina García,  kteří účinkují na posledních dvou albech skupiny. Vyvrcholením jejich spolupráce s Malina Brothers bude právě výše zmiňovaný záznam z celého večera.

 

Charlie McCoy, bez nadsázky označovaný jako nejslavnější světový hráč na foukací harmoniku, natočil celou řadu hitů s takovými legendami, jako jsou Elvis Presley, Simon & Garfunkel, Johnny Cash, Bob Dylan, Roy Orbison, Kris Kristofferson, Ringo Starr a mnoho dalších. Za svůj život vydal více než 25 sólových alb, ověnčených mnoha cenami (Grammy v r. 1972, instrumentalista roku, …).

 

Kateřina García zpěvačka Česko – Španělského původu (mj. pravnučka Alfonse Muchy) od roku 2001 spolupracuje s Lubošem Malinou. Dvě alba jejich společného projektu Garcia, byla     nominována na žánrové ceny Anděl. Mimo to spolupracovala s řadou muzikantů napříč hudebními žánry (Robert Křesťan a Druhá tráva, Pavel Bobek, Steve Walsh, Alan Doherty aj.) Kateřina je hispanistka a v současné době přednáší na Department of Hispanic Studies, Trinity College Dublin.

 

 

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru
a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.