Mňága & Žďorp

20.12.2018

Start:20.00

Pořadatel:Sono Centrum

Předprodeje:

goout.cz
recepce hotelu Sono Centrum

Mňágu a Žďorp čeká akční podzim a zima. Odehraje tradiční nálož koncertů a zkraje příštího roku poprvé vyrazí do Austrálie. Kromě toho dokončuje svou čtrnáctou studiovou desku, kterou vydá příští rok.

Ještě před startem podzimní šňůry Mňága vypustila do světa nový klip k písničce Salám banán s hostujícím Tomášem Klusem. Natáčel se pod taktovkou režiséra Tomáše Krejčího loni v prosinci na vyprodaném narozeninovém koncertu v pražském Foru Karlín.

Mňága poprvé v Austrálii

Nejdál zatím Mňága a Žďorp vystupovala v Americe a Číně, zkraje příštího roku ale tyhle koncertní výlety překoná. Vystoupí v Melbourne a Sydney. „Dostali jsme nabídku hrát a strávit nějaký čas v Austrálii, což je nabídka, která se v naší kapele neodmítá. Je přece úžasný poznat kus světa, navíc takhle vzdálenej, a ještě se tam dostat díky svojí hudbě,dodává Petr Fiala.Vedle koncertování Mňága a Žďorp pracuje na nové desce.

Bude ji stejně jako předchozí studiové album Třínohý pes nahrávat v pražském studiu Sono s producentem Milanem Cimfe. Písničky už jsou hotové – bude jich celkem deset a některé už kapela představila na letních festivalech. „Každá písnička se nám musí dobře hrát a ještě k tomu musí být skvělá. Když není skvělá, což v praxi znamená, že bychom ji na koncertě nemohli zařadit třeba po Hodinovém hotelu, vyhodíme ji a zkusíme jinou,”  říká Petr Fiala.

Deska vyjde na podzim 2019 a stejně jako u předchozích dvou alb bude Mňága peníze na nahrávání vybírat pomocí crowdfundingu na portálu Startovač. Na natočení studiovek Třínohý pes a Made in China ji fanoušci přispěli bezmála 1,5 milion korun.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru
a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.