Nové piáno a úpravy sálu!

14.04.2021

Pořadatel:Sono Records

Sono Centrum je nyní pro veřejnost zavřené, to ale rozhodně neznamená, že by uvnitř bylo zhasnuto a na stage usedal prach. Na pódiu stojí nové koncertní křídlo a chystají se i zvukové úpravy sálu. Už od otevření si Sono Music Club zakládal na takřka dokonalých zvukových vlastnostech. Zážitek, který posluchačům zprostředkovává, se stal postupně trademarkem klubu. Při otevření klub posune standardy ještě o kus dál.

Do produkčního zázemí klubu přibylo nové křídlo od světoznámé firmy Steinway & Sons model B-211. Výměna piana byla dlouho zvažována. Ačkoliv stávající situace příliš nenahrává drahým investicím, společnost Steinway Piano Gallery Plzeň Drnek Piana nám umožnila dlouhodobě klavír využívat.

Nový klavír brněnského Sona
 

„Jsme asi jediným soukromým klubem, který disponuje takovým vybavením. Staré křídlo bylo naší slabinou, omezovalo nás i externí promotéry v bookingu opravdových špiček jazzové nebo klavírní hudby. Nynější model by měl vyhovovat takřka všem předním pianistům,“ představuje změny produkční klubu Dan Giač.

Další drobné úpravy by měly proběhnout v sále. Jejich účelem by mělo být dodat zvuku trochu živější charakter.

„Při stavbě jsme se snažili o to, aby zvuk, který posluchači slyší, co nejvěrněji odrážel charakter jednotlivých nástrojů. Výsledek ovšem je občas až příliš studiový. Nyní provádíme studie, zvažujeme jiné řešení podlahy a instalaci středobasových pastí ke stropu klubu, abychom zvuku dodali více přirozenosti,“ vysvětluje změny majitel klubu Jiří Štopl

Ačkoliv klub funguje pár let, jeho interiér se už dočkal mnoha vylepšení. V nedávné době se rozšířil světelný park, přibyly zvukové vykrývky jednotlivých míst nebo se změnil navigační systém. Diváci se po uvolnění covidových opatření mohou těšit na lepší komfort. Snad už pro návštěvníky dveře klubu brzy otevřou.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru
a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.