Petr Bende

19.12.2018

Start:19:00

Pořadatel:Petr Bende

Předprodeje:

ticketlive.cz

Kapela Petra Bende slaví 15 let pohromadě a v duchu těchto oslav se ponese také tradiční vánoční turné. Zpěvák tak i letos naváže na úspěšný projekt, se kterým koncertuje po celé České republice již po dvaadvacáté.

Muzikant napříč hudebními žánry. Tak by se dal stručně charakterizovat Petr Bende. Letošní turné, na které opět vyráží s početným ansámblem, je toho jen dalším důkazem.

Vánoční šňůru odstartuje 30. listopadu ve Velké nad Veličkou a během adventu zavítá kapela celkem do 17 měst. V nezměněné sestavě se při turné představí Petrův „band“ a nebude chybět ani Cimbálová muzika Gromba, která program obohatí o lidovou složku. Dětské pěvecké sbory z jednotlivých měst umocní vánoční atmosféru.

Po mnoha letech bude na všech koncertech hostovat zakládající člen kapely, trumpetista Karel Nováček, který byl u zrodu mnoha Petrových skladeb. Hlavním letošním hostem je Radim Zenkl*, světově uznávaný hráč na mandolínu, který předvede svou vlastní virtuózní techniku, při které nástroj zní, jako by hrály dva nástroje současně. Zahraje také na řadu lidových fléten a dokonce i australské didgeridoo. Zazní vlastní tvorba, irská muzika a tradiční české koledy v originálních úpravách.

Návštěvníci koncertů se kromě energií nabitého koncertu mohou těšit také na křest nového live dvojCD, které je výběrem nejlepších písní z vánočních koncertů za poslední dva roky. Vyjde ve spolupráci s vydavatelstvím Supraphon.

A k tomu – jak je již na Bendeho vánočních koncertech samozřejmostí – nová scéna, videoprojekce, LED stěny, špičkové ozvučení a osvětlení na míru všech koncertů technikou, která Petra doprovází po celé republice. Čeká Vás multimediální zážitek!

Vstupenky na vybrané koncerty jsou již v předprodeji.

Více informací najdete na www.petrbende.cz.

 

 

Termíny a místa koncertů:

30.11. Velká nad Veličkou

1.12.   Krnov

2.12.   Ostrava

4.12.   Blansko

6.12.   Znojmo

7.12.   Sehradice u Luhačovic

8.12.   Uherský Brod

10.12. Praha

11.12. Třebíč

12.12. Polná

14.12. Dolní Dobrouč

15.12. Bystřice nad Pernštejnem

16.12. Dačice

18.12. Vyškov

19.12. Brno

  1. 12. Velká Bíteš
  2. 12. Zbraslav u Brna

 

*RADIM ZENKL

Opavský rodák, který od roku 1989 působí v USA. Tam v roce 1992 zvítězil v prestižní celoamerické mandolínové soutěži s mezinárodní účastí ‚Winfield Mandolin Championship‘. Radim vynalezl speciální mandolínovou techniku, při které nástroj zní jako dva nástroje současně. Koncertně a studiově spolupracuje s hráči nové akustické hudby. Během návštěvy Irska v roce 1999 začal hrát na tradiční irské píšťaly a postupně na další flétny z celého světa. Ovládá rovněž hru na australské didgeridoo.

Radim se objevil na pódiích mnoha zemí všech kontinentů a pravidelně také navštěvuje Českou republiku, kde ho kromě sólových vystoupení měli posluchači možnost slyšet ve spolupráci s hráči a skupinami jako je např.: Buty, Čechomor, Hradišťan, Bratři Ebenové, Waldemar Matuška a dalšími.

 

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru
a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.