Progres 2: výročí 50 let (přidaný termín)

23.01.2019

Start:20:00

Pořadatel:Sono Records

Předprodeje:

goout.cz
recepce hotelu Sono Centrum, 24 hod denně

Děkujeme za obrovský zájem, který vzbudil koncert Progres 2. Díky vám jsme se s kapelou dohodli a přidáváme ještě jeden termín v roce 2019 :)

PROGRES 2 – brněnská rocková skupina. V roce 1968 ji založili pod původním názvem Progess Organization hudebníci Zdeněk Kluka a Pavel Váně.
Hned jejich první LP deska se stala dle kritiků časopisu Melodie deskou roku 1972.
Druhé LP – Mauglí vydali už pod „normalizačním“ názvem skupiny – Barnodaj. V dobách nejtužší normalizace pak na několik let přerušili činnost. Obnovili jí pod novým názvem PROGRES 2 v roce 1978, kdy poprvé představili experimentální audiovizuální projekt Dialog s vesmírem (první československou rockovou operu). V podobných náročných projektech pokračovali i na dalších albech (Třetí kniha džunglí, Mozek, Změna).
Po sametové revoluci natočili opět jako Progres 2 několik televizních pořadů, vydali
v reedicích postupně u vydavatelství FT Records všechna svoje alba, také „live“ DVD z koncertu ke 45.výročí skupiny, na kterém vystoupila i většina bývalých členů kapely. Na trhu je také kniha „V erbu Progres“ (nakladatelství Jota), kterou napsal Pavel Váně s publicistou Petrem Gratiasem. Kniha byla oceněna prestižní cenou E.E.Kische za literaturu faktu.
V posledních letech koncertuje skupina PROGRES 2, jako snad jediná z legend šedesátých let, v sestavě pouze původních členů (žádný náhradník), dokonce zřejmě v nejsilnějším složení své historie (Pavel Váně, Zdeněk Kluka, Roman Dragoun, Pavel Pelc a Miloš Morávek).
V roce 2016 zvolili posluchači rádia Beat skupinu Progres 2 do Beatové Síně Slávy.

Pro oslavy svého 50. výročí připravuje kapela nejen spaciální koncerty, ale také nové řadové album, tradičně opět s propracovaným jevištním zpracováním.
Na koncertu v Sonu 8.11. 2018 ve 20 hodin odehraje skupina průřez skladeb ze všech alb i projektů, jako host se objeví také spoluzakladatel legendárních Progress Organization baskytarista Emanuel Sideridis, žijící dnes v Řecku. Největším lákadlem pro fanoušky budou asi ukázky z nového alba, které kapela vydává po dlouhých třiceti letech. V závěrečné části koncertu odehrají ukázku s legendárního audiovizuálního projektu Dialog s vesmírem. Výjimečně s hostujícím původním hráčem na klávesy Karlem Horkým, který pro tuto příležitost přiletí ze svého současného domova v Japonsku.

Rok 2018:
50 let od vzniku Progress Organization ,
40 let od premiéry legendárního Dialogu s vesmírem
30 let od posledního řadového alba Změna, po 30 letech vydává kapela novou desku

—————————————————————————————————————
Pavel Váně – kytara, zpěv, současný kapelník
Spoluzaložil Progress Organization i Progres 2. Hrál také se skupinami Synkopy, Collegium Musicum Mariana Vargy, Bronz a Bowle. V současné době občas vystupuje také se svou kapelou Bronz a akustickým triem V.K.V.

Zdeněk Kluka – bicí, zpěv
Spoluzakladatel kapely, dlouhá léta také kapelník, hrál ve všech sestavách, kterými skupina prošla. Paralelně také vystupuje ve skupině Čankišou.

Roman Dragoun – klávesy, zpěv
S Progres 2 natočil album Třetí kniha džunglí. Je také spoluzakladatelem skupin Futurum, T4. Krom koncertování s Progres účinkuje občas se synem v kapele David Dragoun Band a mohl být i slyšen v muzikálu Jesus Christ Superstar, skupině Stromboli nebo skupině Pavitram. Občas také vystupuje se „Supergroup“ (skupina složená z osobností – vítězů hlasování posluchačů rádia Beat v roce 2014) nebo také s kapelou His angeles, T4, jako host Neřež či Lidopop.

Pavel Pelc – basa, zpěv
Ke skupině se připojil koncem sedmdesátých let.
Vedle Progresu občas vystupuje se skupinou Futurum.

Miloš Morávek – kytara
Účinkoval v pořadech Dialog s vesmírem a Třetí kniha džunglí. Je společně s Romanem Dragounem spoluzakladatelem skupiny Futurum. Byl také členem skupiny Synkopy a dodnes hrává nejen s Progres, ale také s kapelou Madman.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru
a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.