ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA – KŘEST ALBA

10.10.2021

Start:19:30

Pořadatel:ADN

Předprodeje:

goout.cz

Druhá Tráva s Robertem Křesťanem oslaví v Sono Centru 30 let na scéně.

 

Původně to měl být křest cenami Anděl ověnčeného alba Díl první. Ale vzhledem k tomu, že termín vystoupení posunula celosvětová pandemie do roku, kdy Druhá tráva slaví 30. let, rozhodli se muzikanti kolem zpěváka Roberta Křesťana na místě oslavit i svoje výročí.

 

Společně s hosty tak na rok a den od vydání nové nahrávky v Sono Centru v neděli 10. října opožděně album představí a pokřtí. A navíc představí speciální program ke svým kulatinám.

 

Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Bluegrass odkazuje spíše na předchozí angažmá několika členů skupiny u brněnských Poutníků.

 

Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky – autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

 

Vzhledem k tomu, že na autorské album Roberta Křesťana fanoušci čekají už řadu let, jedná o dlouho očekávánou a výjimečnou událost.

Akce se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna pod záštitou tajemníka Magistrátu města Brna Ing. Olivera Pospíšila.

 

 

Skupina Druhá tráva hraje v současné době ve složení:

 

Robert Křesťan – sólový zpěv, mandolína, kytara

Luboš Malina – banjo, irské píšťaly, tenor saxofon, vokály

Luboš Novotný – dobro, lap steel, vokály

Radek Hlávka – kytara, vokály

Tomáš Liška – kontrabas, basová kytara

Martin Novák – bicí, perkuse, cajon

 

 

 

Více informací najdete na:

 

http://www.druhatrava.cz

www.facebook.com/druhatrava

 

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru
a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.