Přesunuto na 7.12. : ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA – KŘEST ALBA

25.10.2020

Start:19:30

Pořadatel:ADN

Předprodeje:

goout.cz

Druhá Tráva s Robertem Křesťanem vydá na podzim po devíti letech nové řadové album.

I s hosty jej poprvé představí a pokřtí v neděli 25. října v brněnské Sono Centru. Nové písničky vznikaly ve studiích Sono pod producentským dohledem Eddieho Stevense, jenž stojí za alby zpěvačky Róisín Murphy, anglické trip hopové skupiny Zero7 nebo slovenské zpěvačky Jany Kirschner. Podle zpěváka Roberta Křesťana se novými skladbami prolínají témata vztahů a emocí. „Na psaní textů jsem měl potřebný klid i prostor a celý projekt probíhá v uvolněné a pohodové atmosféře,“ říká Křesťan. A na výsledku je to podle něj znát. Hloubavé texty podbarvené hudebními obrazy a klenutými instrumentálními pasážemi vytváří typickou náladu Druhé Trávy. „Navíc jsme oslovili skvělého producenta, který se nebál experimentovat a pomohl nám celé album posunout zase o krok dál,“ dodává kapelník Luboš Malina.

 

Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Bluegrass odkazuje spíše na předchozí angažmá několika členů skupiny u brněnských Poutníků.

Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky – autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

 

Vzhledem k tomu, že na autorské album Roberta Křesťana fanoušci čekají už řadu let, jedná o dlouho očekávánou a výjimečnou událost.

 

Skupina Druhá tráva hraje v současné době ve složení:

Robert Křesťan – sólový zpěv, mandolína, kytara

Luboš Malina – banjo, irské píšťaly, tenor saxofon, vokály

Luboš Novotný – dobro, lap steel, vokály

Radek Hlávka – kytara, vokály

Tomáš Liška – kontrabas, basová kytara

Martin Novák – bicí, perkuse, cajon

 

 

Více informací najdete na:

http://www.druhatrava.cz

www.facebook.com/druhatrava

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru
a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.