Tohle je box 3

05.03.2022

Start:18:00

Pořadatel:CPBU

Předprodeje:

ticketstream

Promotérská skupina Tohle je box startuje rok 2022. První galavečer, který uspořádá se uskuteční v sobotu 5. března v brněnské hale Sono. A věřte,
o nějaký pomalý, po zimním spánku ospalý rozjed tedy nepůjde.

Ještě jeden přípravný duel šampionky WBC v atomové váze Fabiany Bytyqi (18-0-1, 5 KO). Po zdravotních problémech návrat slovenského bijce Martina Parlagiho (26-5-1, 14 KO). Domácí hvězdička Miloš Beránek (4-0, 2 KO) a řada dalších.

Ale hlavně dvě velké titulové bitvy. Jedna je daná, jasná, neměnná, snad jen kvůli zranění. I když, jak známe oba soupeře, ti by snad šli do zápasu i o berlích.

Když se 18. prosince 2021 utkali poprvé v Ústí, možná si někdo říkal, čím si zrovna Michal Ryba (8-8-1, 7 KO) a Jozef Jurko (8-4-1, 6 KO) zasloužili titulovou šanci a hlavní duel večera. Po jejich třicetiminutové bitvě nepochyboval
o správnosti tohoto rozhodnutí snad nikdo.

Nyní už můžeme prozradit, že ačkoliv Lukáš Konečný coby jeden z promotérů ještě do mikrofonu říkal, že odveta ještě daná není, zároveň dodal, že je jí třeba domluvit. Tedy její podmínky. A jelikož slovo chlapa je slovo chlapa, začal své prohlášení naplňovat společně s parťákem Michalem Dittrichem hned jak zhasla světla sálu v ústeckém Clarionu.

Nejprve si sedli s trenérem a manažerem Jurka, poté i s Rybou. Výsledkem je, že vlastně už dlouho před dnešním oznámením bylo jasné, že jedním z vrcholů prvního letošního galavečera bude odveta. Druhá bitva o volný titul v polotěžké váze. „Na tenhle duel se nesmírně těším, opravdu,“ neskrývá spokojenost
s dohodou Dittrich.

„Vidíme se v Brně, bude to pořádná štípaná,“ shodují se také oba hlavní aktéři, sedmadvacetiletí vrstevníci. Už jen tento zápas vlastně zaručuje pořádné emoce a plnou halu. Daleko větší, než je kapacita Sona. „To je snad jediné, co mě trochu mrzí. Že kvůli pandemickým opatřením nemůžeme jít do větší haly, protože nikdy nevíš, jaké omezení přijde,“ poznamenal na toto konto Dittrich.

 

Aby bylo jasno, vedle nesporné kvality jde také o to, že Ryba je domácí, Brňák. A Jurko to má zpoza česko-slovenských hranic – podobně jako jeho fanoušci – také coby kamenem dohodil. Dobrou zprávou budiž, že krom tohoto slova dodržel Konečný ještě další, že další večer už bude v televizi. Dostupné pro všechny.

„Ještě nemáme podepsáno, ale jsme domluvení. A pokud se s ČT na něčem domluvíš, tak to platí,“ prozradil bývalý mistr světa WBO v lehké střední váze dohodu s tuzemskou veřejnoprávní televizí. Její sportovní kanál bude vysílat hlavní taháky všech letošních galavečerů Tohle je box, kterých by mělo být pět, nebo šest.

Mezi ty taháky si můžete pochopitelně zapsat také duel těžkých vah, který
v případě plánovaného obsazení může nakonec být tím hlavním. Tomáš Šálek (16-3, 13 KO) má před sebou první obhajobu domácího pásu. Soupeř? Jeho vůbec první profesionální přemožitel a bývalý šampion, v Česku neporažený Pavel Šour (14-6, 9 KO).

Jediné, co může tento zápas zhatit je případné zranění nebo zdravotní problémy ze sobotního duelu devětatřicetiletého Plzeňáka na německé půdě s domácím 207 centimetrů vysokým ukrajinským obrem Alexandrem Zachožijem (15-0,
11 KO). „Pokud ale proběhne vše bez problémů, tak Pavel v pondělí smlouvu, kterou už viděl a četl, podepíše,“ dodává Konečný.

Mimochodem, pokud by vám to nestačilo, pak vězte, že pro vás máme ještě minimálně jedno překvapení. Do ringu se postaví také právě spoluzakladatel uskupení Tohle je box Lukáš Konečný. Zda v oficiálním, nebo exhibičním duelu a proti komu, to vám prozradíme už brzo. A věřte, že to bude skutečná pecka.

Zájemci samozřejmě dostanou šanci na zakoupení vstupenek, už nyní ale upozorňujeme na omezenou kapacitu. Sál v Sonu nabízí zhruba 650 míst a část z lístků už je nyní zamluvená. O termínu předprodeje vás pochopitelně budeme včas informovat na našich sociálních sítích. A pochopitelně na nich najdete
i řadu dalších novinek a zajímavostí.

Nejdůležitější zpráva je ale jasná: sobota 5. března 2022,
hala Sono v Brně galavečer Tohle je box 3!

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru
a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.