Turbo a Kern

26.10.2023

Start:20:00

Pořadatel:Brnokoncert

Předprodeje:

goout.cz
smsticket.cz
ticketmaster.cz
ticketportal.cz

Dvojkoncert českých legend v Brně!

 

Čtvrtek 26.října 2023 v brněnském Sono Centru bude patřit příznivcům české rockové muziky. Vystoupí zde totiž dvě léty prověřené skupiny – Turbo a Kern. Kapely se na české hudební scéně pohybují od počátku 80. let a jejich tvorbu ovlivnili poprockoví velikáni té doby. V Brně odehrajístrhující koncerty, na nichž nebudou chybět všechny největší hity obou skupin.

 

Skupina Turbo, kterou v současnosti tvoří Míra Chrástka, Jirka Lang, Petr Šťastný a od roku 2018Karel Mecner (místo Martina Laula), v Sono Centru pod hlavičkou agentury Brnokoncert vystupovala již v roce 2016, když předskakovala glamrockovým Slade. Frontmanem kapely je už od roku 2002 Míra Chrástka, který nahradil zesnulého Richarda Kybice, a pod jeho vedením vyšla celá řada desek, z nichž ta poslední Noční dravci spatřila světlo světa na podzim roku 2020.  V následujícím roce oslavili jubileum 40 let své existence.

 

Pětičlenná skupina Kern se formovala od roku 1978, než se její obsazení ustálilo v roce 1981. Z toho si snadno spočítáme, že v příštím roce kapela oslaví 45 let na scéně. Tu svou čtyřicítku oslavili samozřejmě šňůrou koncertů a také vydáním alba Quadraginta s výběrem skladeb 1978-2018. CD takvzdává hold nejen fanouškům, ale i celé plejádě muzikantů, kteří Kernem prošli.

Post zpěváka v současnosti zaujímá potetovaný sympaťák Michal Konečný. Sestavu dále tvoří: nakytary Robi Křupka a Sláva Karásek, basová kytara – Iva Pospíšilová, bicí – Stanislav Fric.

 

Nenechte si ujít jedinečné setkání těchto zkušených matadorů na jednom podiu, a to v moderním brněnském sále Sono Centrum, které vyniká špičkovým zvukem a vysokým diváckým komfortem.

Předprodej vstupenek startuje v obvyklých předprodejích.

Newsletter

Přihlašte se do našeho newsletteru
a budeme Vám zasílat novinky přímo na e-mail.